چاپ در ابعاد بزرگ

چاپ در ابعاد بزرگ:

در بسیاری از موارد نیاز هست تا در ابعادی بزرگ خود را تبلیغ و یا پیامی را به مخاطبین خود برسانید. در این موارد استفاده چاپ های معمولی نیاز شما را برطرف نخواهد کرد و نیاز است تا با انتخاب چاپ مناسب بر روی کاغذ و یا مواد دیگر بهترین نتیجه و تأثیر را در راستای هدف مورد نظر بدست آوریم. در ادامه انواع چاپ در ابعاد بزرگ و نا متناهی که قابل استفاده هستند را معرفی کرده ایم:

انواع چاپ در ابعاد بزرگ

بنر:

چاپ روی بنر از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته است و معمولا برای موارد موقتی مورد استفاده قرار می گیرد چون به مرور زمان از کیفیت و شفافیت آن کاسته می شود و از مقاومت بالایی نیز برخوردار نیست. این نوع چاپ در کیفیت ها و جنس های مختلف خود بنر قابل عرضه است.

 

فلکس:

چاپ روی فلکس شباهت بسیار زیادی به چاپ روی بنر دارد با این تفاوت که از کیفیت چاپ و دوام خیلی بالاتری برخوردار است و از آن در تابلوها نیز استفاده می شود که برای مدت زیادی در مقابل نور خورشید و تغییرات آب و هوا دوام می آورد و رنگ و کیفیت خود را حفظ می کند. این نوع چاپ نیز در کیفیت های مختلف و فلکس روی جنس های مختلف فلکس قابل عرضه است.

 

مش:

مش ها نوع دیگری از چاپ هستند که بر روی شیشه می چسبند و این خاصیت را دارند که علاوه بر نمایش طرح مورد نظر شما شیشه را کامل پوشش نمی دهند و به علت متخلخل بودن باعث عبور نور می شوند.

 

وینیل:

وینیل یا استیکر ها برای چسبیدن روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرند و قابلیت چاپ هر نوع طرحی با هر تنوع رنگی روی آنها وجود دارد. این نوع چاپ به علت مقاومت پایین برای مصارف داخلی مورد استفاده قرار می گیرند و مناسب محیط های بیرونی نیستند

 

وینیل اکو با لمینیت:

وینیل یا اینیکر اکو همانند وینیل معمولی قابلیت چسبیدن بر روی سطوح را داراست و به علت مقاومت بالا به خاطر دارا بودن لمینیت برای مصارف بیرونی نیز قابل استفاده است و از کیفیت چاپ بسیار بالایی نیز برخوردار است.

 

ساتن:

این نوع چاپ بر روی پارچه ساتن انجام می گیرد و بشتر جنبه تزئینی دارد و به علت براقی و شفافیت پارچه ساتن بسیار نمای زیبایی به کار شما می دهد. این نوع چاپ برای مصارف داخلی مناسب است

 

کتد لمینیت:

این نوع چاپ بر روی کاغذ کتد انجام می گیرو و یک لایه لمینیت براق و یا مات روی آن قرار می گیرد که باعث دوام آن می شود. از این چاپ می توان برای استند ها و شاسی ها و قاب فنری و موارد دیگر استفاده کرد.

 

گلاسه لمینیت:

این نوع چاپ نیز همانند کتد می باشد با این تفاوت که بر روی کاغذ گلاسه انجام می گیرد و از دوام و شفافیت رنگ بالاتری برخوردار است و این نوع چاپ نیز بیشتر مناسب استند ها و شاسی ها و مصارف داخلی است.

 

بک لایت:

بک لایت ها در مواردی مورد استفاده قرار می گیرند که بر روی طلق و یا شیشه قرار بگیرند و چراغ پشت آنها قرار بگیرد. این نوع چاپ بسیار با کیفیت بوده و به علت استفاده از نور جلوه بسیار زیبایی نیز دارند.

 

کنواس:

چاپ بر روی کنواس نتیجه ای همانند نقاشی روی بوم خواهد داشت. با این نوع چاپ می توان به راحتی هر طرحی را به نقاشی رنگ روغن تبدیل کرد. باید توجه داشت که طرح مورد نظر خود نیز باید شبیه به طرح نقاشی باشد تا بهترین نتیجه را در بر داشته باشد.

 

فتو گلاسه:

این نوع چاپ بر روی کاغذ گلاسه بافت دار انجام می گیرد که اختصاصا مناسب چاپ عکس می باشد و برای چاپ عکس در ابعاد بزرگ بسیار مناسب است.

 

در ادامه لیست قیمت انواع چاپ در ابعاد بزرگ بر اساس متر مربع آورده شده است:

لیست قیمت

لیست قیمت انواع چاپ در ابعاد بزرگ
نوع چاپ قیمت به ازای هر متر مربع
بنر ۱۰۰۰۰
فلکس ۳۰۰۰۰
مش ۲۹۰۰۰
وینیل ۲۸۰۰۰
وینیل اکو با لمینیت ۵۵۰۰۰
ساتن ۶۰۰۰۰
کتد لمینیت ۴۵۰۰۰
گلاسه لمینیت ۶۰۰۰۰
بک لایت ۵۵۰۰۰
کنواس ۶۰۰۰۰
فتو گلاسه ۵۵۰۰۰

 

مراحل چاپ در ابعاد بزرگ

چاپ در ابعاد بزرگ

چاپ در ابعاد بزرگ