طراحی و ایده پردازی

طراحی یا ایده پردازی در کار تبلیغات مهمترین بخش کار است. در واقع هویت و شخصیت کار شما در طرح و ایده پردازی شما در کلیه کارها نمود پیدا می کند. هر مجموعه باید دارای پارامتر هایی باشد که در هویت و شخصیت آن مجموعه تاثیر به سزایی دارد و همین پارامترها چهار چوب اصلی طرح کارهای شما را تعیین می کند. در ادامه به مهمترین آنها می پردازیم.

لوگو یا نشانه:

لوگوی هر مجموعه در واقع مانند اثر انگشت خاص و منحصر به فرد است. لوگوی یک مجموعه باید بسیار دقیق و زیبا طراحی شود تا مخاطبان شما را جذب و حس قدرت، خلاقیت، اعتماد و … را به او القا کند. در طراحی یک لوگو باید موارد زیادی را مد نظر قرار داد:

در مجموع با در نظر گرفتن موارد فوق، سلیقه مشتری و جوانب دیگر لوگو یا نشانه برای یک مجموعه طراحی می شود.

رنگ سازمانی:

رنگ سازمانی رنگی است که برای یک مجموعه انتخاب می شود و هرجایی که نامی ار آن مجموعه باشد این رنگ هم در کنار آن خواهد بود. رنگ سازمانی می تواند بیش از یک رنگ باشد و از ۲ یا چند رنگ تشکیل شود. در انتخاب رنگ ها باید دقت زیادی اعمال شود و روانشناشی رنگ ها را در آن دید تا نتیجه ای مناسب دریافت شود. رنگ ها می توانند متضاد و یا از یک خانواده باشند. مهم تناسب رنگ با نوع کار و ایجاد حس مورد نظر توسط رنگ است. باید توجه شود که رنگ سازمانی شما باید هر جا که نامی از شما هست استفاده شود تا در ذهن مخاطبان شما جا بیفتد و هرجا که آن رنگ دیده می شود حتی اگر نامی از شما در آنجا نباشد به یادآورنده شما و مجموعه شما باشد.

طراحی مناسب:

زمانی که شما هویت خود را پیدا کردید زمان آن است تا با بهره گیری از موارد گفته شده و خلاقیت و ایده های نو به خلق طرحی پرداخت که از هر نظر همسو با منافع و انتظارات شما باشد. برای شروع به طراحی مهمترین نکته شناخت بازار هدف است. بدین معنا که باید به خوبی بدانید که کدام قشر از جامعه مورد نظر شماست. مردان؟ زنان؟ جوانان؟ کودکان؟ معلمین؟ پزشکان؟ سرمایه گذاران؟ افراد طبقه ضعیف جامعه؟ افراد طبقه مرفه جامعه؟ یا حتی کل جامعه؟ بسته به نوع حرفه و خدماتی که شما ارائه می کنید این جامعه متغیر است. پس از شناخت جامعه هدف؛ نوبت به انتخاب سبک مناسب طراحی و ایده پردازی برای افراد جامعه است. بسیار مهم است که بتوانیم انتظارات جامعه هدف خود را برآورده کنیم و با طرحی جذاب و متفاوت  یا ساده و گیرا مخاطبین خود را جذب نماییم. وقتی با سبکی مناسب جامعه مورد نظر،طرحی را اجرا کنیم مطمئنا به هدف خود بسیار نزدیک می شویم. پس یک طرح مناسب دارای مؤلفه های زیر است:

  در ادامه به نکاتی در مورد طراحی برخی محصولات شاخص اشاره می شود.

کارت ویزیت:

کارت ویزیت را می توان ساده ترین راه برای معرفی یک مجموعه دانست. یک کارت کوچک که باید در طرح آن دقت و ظرافت خاصی به خرج داد تا بتوان بهترین نتیجه را ار آن گرفت. بر روی کارت ویزیت اطلاعاتی همچون لوگو، اطلاعات تماس، توضیحی مختصر در مورد زمینه کاری و … درج می شود. باید توجه داشت که کارت ویزیت تا حد ممکن ساده ولی جذاب طراحی شود . نوشته ها باید کوچک و خوانا باشند. از رنگ و زمینه ای درخور مجموعه استفاده شود و… با رعایت نکات فوق و سلیقه مشتری و خلاقیت سعی می کنیم تا کارتی برای شما خلق کنیم که انتظارات شما را برآورده کند. پس نکات مهم در طراحی یک کارت عبارتند از:

نکات فنی:

 

تراکت و بروشور:

مهمترین ویژگی یک تراکت طرح آن است. زیرا اولین چیزی که در یک تراکت جلب توجه می کند طرح آن است که باید به گونه ای باشد تا مخاطب شما را مجاب کند تا آن را بخواند و حتی آن را نگه دارد. شاید تراکت شما حاوی مطلبی باشد که دقیقا نیاز مخاطب شماست اما از آنجایی که در قالبی بدون جذابیت بیان شده است مخاطب شما را به سمت خود نکشد. طراحی جذاب صرفا به معنای استفاده از رنگهای تند و یا نوشته های بزرگ نیست، بلکه ابتدا باید جامعه مخاطبین شما به خوبی شناسایی شود و سپس با هدف جلب نظر و توجه این گروه اقدام شود. از نکات مهم در طراحی یک تراکت یا بروشور طرح کلی آن است. بدین معنا که باید از طرحی استفاده شود تا مخاطب را در نگاه اول جذب کند. این امر می تواند با استفاده از رنگهای جذاب، طرحی جذاب و یا متنی جذاب محقق شود. با بررسی جامعه هدف و زمینه کاری شما سعی می کنیم تا با بهره گیری از طرحی خلاقانه مشتریان شما را به سمت تراکت و بروشور شما جذب کنیم. نکته بعدی محتوای تراکت یا بروشور شماست. متن شما نباید آنقدر مفصل باشد که خواندن کل آن در حوصله مخاطب شما نگنجد. مختصر و مفید و در برگیرنده توضیحات ضروری به همراه اطلاعات کامل تماس. از دیگر نکات مهم در طراحی یک تراکت یا بروشور استفاده از عکس های مناسب و با کیفیت است. در نهایت با کنار هم گذاشتن کلیه موارد می توان به طرحی جامع، جذاب و خلاقانه رسید. فراموش نشود که لوگو و رنگ سازمانی شما حتما باید در طرحتان نمود داشته باشند. پس نکات مهم در طراحی عبارتند از:

نکات فنی:

 

ست اداری:

مهمترین نکته در ست اداری رعایت هماهنگی بین ارکان ست اداری است. بدین معنا که کارت ویزیت یا پاکت یا سربرگ نباید بی ربط با سایر محصولات طراحی شود و اگر مشتری شما و هر کس دیگری اگر کار شما را جایی ببیند بدون مطالعه آن متوجه شود که متعلق به مجموعه شماست. ست اداری باید شکیل،رسمی و جذاب باشد. در واقع تلفیقی از کارهای گرافیکی و سادگی باشد تا ضمن حفظ کارایی، زیبا هم باشد. برای ایجاد هماهنگی مهترین نکته رعایت رنگ سازمانی و استفاده از لوگو است. البته باید این نکته را در نظر گرفت که طرح در قالب های گوناگون متفاوت است مثل پاکت با کارت ویزیت .اما نباید هویت کار تغییر کند. نکته مهم دیگر رعایت فضای مناسب برای نوشتن در سربرگ یا پاکت است که باید دقت شود فضای زیادی به طرح اختصاص پیدا نکند. پس در طراحی ست اداری می توان به این نکات اشاره کرد:

نکات فنی:

 

کاتالوگ:

طراحی کاتالوگ معمولا به ۲ صورت انجام می پذیرد که البته شامل صفحات داخلی می شود. حالت اول حالتی است که کلیه صفحات دارای یک قالب هستند و فقط متن و عکس ها تغییر می کنند. در حالت دوم به علت تنوع خدمات یا محصولات و یا وجود فصل های مختلف صفحات مختلف دارای قالب های مختلفی هستند. در هر ۲ حات اما باید هارمونی کلی رعایت شود تا کار شکیل تر باشد. رعایت رنگ سازمانی و استفاده از لوگو نیز که اصل اساسی طراحی به شمار می رود. اطلاعات تماس هم در کاتالوگ  معمولا پشت جلد قرار می گیرد. نکته مهم در طراحی کاتالوگ استفاده از عکس های فوق العاده جذاب و با کیفیت است که می تواند بیننده را مجاب به خواندن کل کاتالوگ کند. طرح روی جلد کاتالوگ مهترین بخش طراحی آن است زیرا در واقع ویترین کاتالوگ شماست که باید با وسواس و دقت زیادی طراحی شود. پس نکات مهم در طرح کاتالوگ عبارتند از:

نکات فنی:

نکات مهم طراحی:

تعرفه های طراحی

تعرفه های طراحی
شرح طراحی قیمت
طراحی لوگو B ۲۵۰۰۰۰
طراحی لوگو A ۶۰۰۰۰۰
اجرای لوگو ۲۵۰۰۰
طراحی ست کامل اداری ۲۰۰۰۰۰
طراحی کارت ویزیت دورو ۴۰۰۰۰
طراحی تا قطع A5 یکرو ۳۵۰۰۰
طراحی تا قطع A5 دورو ۵۰۰۰۰
طراحی از قطع A5 تا قطع A4 یکرو ۴۵۰۰۰
طراحی از قطع A5 تا قطع A4 دورو ۶۵۰۰۰
طراحی کاتالوگ تا ۱۶ صفحه صفحه ای ۳۰۰۰۰
طراحی کاتالوگ از ۱۶ تا ۳۲ صفحه صفحه ای ۲۵۰۰۰
طراحی کاتالوگ از ۳۲ صفحه به بالا صفحه ای ۲۰۰۰۰
طراحی پوستر ۷۵۰۰۰
طراحی استند و شاسی ۷۵۰۰۰
طراحی در ابعاد بزرک توافقی
طراحی مهر ۲۰۰۰۰
ادیت و تغییر طرح های قبلی توافقی
ساخت QR کد رایگان
ساخت QR کد اختصاصی با طرح لوگوی شما ۳۰۰۰۰