غرفه سازی نمایشگاهی

توضیحات

اساساً حضور در نمایشگاه در راستای به نمایش گذاشتن گستره خدمات و محصولات می باشد. اما سوای از اینکه خدمات و یا محصولاتی که شما ارائه می دهید تا چه حد برای مخاطبی شما سودمند و جذاب است؛ باید دانست که جذب مخاطب نیز بسیار حائز اهمیت است. از این رو باید تمام سلیقه و دقت خود را به خرج دهیم تا مخاطبین در میان انبوه رقبا به شمت مجموعه شما گرایش پیدا کنند و نسبت به آشنایی و جمع آوری اطلاعات از مجموعه شما ترقیب شوند. غرفه سازی نمایشگاهی جذاب و دلنشین و مناسب با حرفه و گرایش مجموعه شما می تواند اولین گام در این راستا باشد.

 

مراحل غرفه سازی:

شرکت کنندگان در نمایشگاه های مختلف پیش از هر چیز نیاز به غرفه دارند. اگر مجموعه ای خواستار این باشد که خودش نسبت به طراحی و اجرای غرفه اقدام کند باید مراحل زیر را طی کند:

۱- اخذ مجوز از نمایشگاه
۲- طراحی غرفه
۳- اخذ تاییدیه معاونت فنی نمایشگاه ( مهر تأییدیه مهندس عمران از جهت استحکام غرفه )
۴- پرداخت هزینه انشعاب برق به ازای هر غرفه ۵۰۰۰۰ تومان
۵- اخذ بیمه مسئولیت مدنی برای ۴ نفر بی نام و پرداخت حق بیمه به ازای هر نفر ۴۵۰۰۰ تومان
۶- ارائه چک ضمانت اجرایی غرفه سازی به ازای هر متر مربع ۲۰۰۰۰۰ تومان

چنانچه مجموعه ای ساخت غرفه خود را به گروه تبلیغاتی دیمو سفارش دهد از انجام کلیه این مراحل معاف می باشد و کلیه هزینه ها در هزینه ساخت غرفه که در ادامه به آن خواهیم پرداخت دیده شده است فلذا شما تنها یکبار پرداخت می نمایید و کلیه امور و مسئولیت ها به عهده ما می باشد.

 

در ادامه سبک های مختلف غرفه سازی نمایشگاهی را به شما معرفی می کنیم:

روش های مختلف غرفه سازی

 

اسپیس فریم:

این روش برای ساخت غرفه در فضای باز مناسب می باشد. در این روش از پروفیل های ۱۵*۱۵ آهنی به عنوان اسکلت غرفه و چادرهای برزنتی برای سقف و دیوارها استفاده می شود و شامل کف سازی زیر سازی نمی باشد. بدیهی است که در این روش طراحی خاصی وجود ندارد و هدف صرفا برپایی یک غرفه است. این سبک پایین ترین قیمت رادر روش های مختلف غرفه سازی داراست و به ازای هر متر مربع ۳۰۰۰۰ تومان می باشد.

 

مدل پیش ساخته ( مدولار ):

در این روش هم که مانند روش اسپیس فریم طراحی معنای خاصی ندارد و غرفه صرفا جهت اسقرار مجموعه احداث می شود از ترکیب پروفیل آلمینیم و فیبر لمینیت استفاده می شود. این روش برای برپایی غرفه در مکانهای مسقف کاربرد داردا و شامل زیر سازی نمی باشد. این سبک از غرفه سازی نیز دارای قیمت نازلی می باشد و می تواند بنا به تجهیزات در خواستی قیمت احداث غرفه از متر مربعی ۲۰۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰۰ تومان تغییر کند.

 

ماکسیما لایت:

این روش غرفه سازی یکی از روش های پیش رفته می باشد که طراحی به سلیقه مشتری انجام می گیرد و هر طرحی قابل اجرا می باشد. در این روش از پروفیل های ۱۰*۱۰ آلومینیومی و باکس های نوری استفاده می شود و فضا سازی به وسسله شیشه انجام می گیرد و ضمنا کف سازی نیز قابل اجراست. طراحی و تجهیز غرفه به عهده گروه تبلیغاتی دیمو می باشد. هزینه غرفه سازی به این روش از متر مربعی ۲۵۰۰۰۰ تومان تا ۴۰۰۰۰۰ تومان متغیر است و بستگی به پیچیدگی طرح و تجهیزات درخواستی دارد.

 

غرفه های چوبی یا MDF:

این روش محبوبترین روش غرفه سازی است طراحی متناسب با سلیقه و در خواست مشتری انجام می گیرد و تقریبا هر طرحی قابل اجرا و ساخت است. در این روش از ورق های نئوپان و MDF استفاده می شود و برای کف غرفه نیز از پارکت و یا متریال درخواستی مشتری استفاده می شود. طراحی و تجهیز غرفه به عهده گروه تبلیغاتی دیمو می باشد و هزینه ساخت غرفه از ۲۵۰۰۰۰ تومان تا ۴۰۰۰۰۰ تومان به ازای هر متر مربع بسته به پیچیدگی های طرح و تجهیزات درخواستی متغیر است.

 

روش های ترکیبی:

مطمئنا در ساخت غرفه ها به روش های گفته شده محدود نیستیم و در صورتی که مشتری در خواست ساخت غرفه ای خاص را داشته باشد از کلیه امکانات و روشها و متریال های مختلف استفاده می کنیم تا خواسته مشتریان خود را تامین کنیم.

 

جدول مقایسه

روش غرفه سازی محیط مواد مصرفی ویژگی ها قیمت به ازای هر متر مربع
طراحی کف سازی تجهیز غرفه
اسپیس فریم روباز پروفیل ۱۵*۱۵ آهن – برزنت ندارد ندارد ندارد ۳۰۰۰۰ تومان
مدل پیش ساخته مسقف پروفیل آلومینیوم – فیبر لمینیت ندارد ندارد دارد ۲۰۰۰۰ الی ۵۰۰۰۰ تومان
ماکسیما لایت مسقف پروفیل ۱۰*۱۰ آلومینیوم – باکس نور – شیشه دارد دارد دارد ۲۵۰۰۰۰ تومان الی …
غرفه های چوبی MDF مسقف نئوپان – MDF دارد دارد دارد ۲۵۰۰۰۰ تومان الی …

 

 

 

مراحل غرفه سازی نمایشگاهی

غرفه سازی
نمونه ها

نمونه های غرفه سازی نمایشگاهی